August 23, 2014

Subscriber Login



Online Subscription

Online Subscription Options

The Amish Cook makes homemade yeast doughnuts

By Lovina Eicher

We had 200 gallons of propane delivered here this morning. The price was $2.69 a gallon which is probably the most we have paid since we started using it. When we lived in Indiana we didn’t use propane. It makes one eager to see spring and the arrival of warmer weather. Also, with the days getting longer and staying daylight longer it will also help not to use the propane lights as much.